Co na sebe do fitka?

Legíny WORKOUT černé - neónově zelenéV tomto článku poradíme všem začínajícím sportovkyním, které se rozhodly, že svůj volný čas začnou trávit kromě u televize také v posilovně. Nebojte se ovšem, že bychom Vám říkali, jak vykonávat ten a ten cvik. My se totiž zaměříme na správnou volbu oblečení. V zásadě platí, že fitness oblečení je třeba vybírat dle zvoleného druhu cvičení a materiálu.

Podle druhu cvičení
Pro pomalejší cviky (jóga) jsou vhodnější volnější materiály, jako třeba tepláky. Pro dynamičtější sporty, jako aerobic, jsou zase ideální elastické materiály. Při cvičení na rotopedu asi nebudou to pravé plandavé tepláky, u kterých hrozí, že se Vám zamotají do stroje. Lepší volbou budou rozhodně těsnější legíny. Netřeba připomínat, že velikost fitness oblečení by mělo být úměrné Vaší postavě. V těsném tričku nebo mikině byste se nemuseli cítit příliš dobře.

Dle materiálu
Zásadní požadavek na materiál oblečení je prodyšnost, tzn. schopnost odvádět z těla vlhkost. Ideální jsou dvě vrstvy oblečení. Spodní vrstva (např. tílko) musí být tou tenčí vrstvou, která bude odvádět pot. Vrchní vrstva, ať už to bude tričko nebo mikina, bude mít funkci udržovat svaly v teple. Na spodní část těla už vystačí pouze jedna vrstva, takže je už jen na Vás, zda to budou legíny, tepláky nebo kraťasy. A taky nezapomeňte na ručníky. Co třeba nějaký stylový ručník, se kterým pobavíte celé fitko?

Tak co myslíte, bude volba oblečení nyní již snadnější? Důležité je, abyste se ve svém fitness cvičení cítili pohodlně a sebejistě. Další věc je, abyste se líbili sami sobě a třeba i svému okolí…